Pirmos dienos organizacijoje

Euforiją, kad radote praktikos vietą, netruks pakeisti jaudulys artėjant pirmajai dienai naujoje organizacijoje. www.carrierbiulder.de duoda keletą patarimų, padėsiančių atsikratyti ar bent sumažinti pirmosios dienos stresą.

1. Būkite punktualus
Nesitikėkite, kad niekas jūsų pavėlavimo nepastebės vien dėl to, kad esate naujas žmogus įmonėje. Priešingai. Taip iš karto galite sukurti nepareigingo žmogaus įspūdį. Geriausia, jei į darbą ateitumėte netgi kiek anksčiau.

2. Apsirenkite tvarkingai ir neiššaukiančiai
Pirmasis įspūdis labai stiprus, todėl geriau tegul jis iš karto būna teigiamas, nes bandyti reabilituotis kainuoja kur kas daugiau pastangų.

3. Susipažinkite su kolegomis
Stenkitės įsidėmėti kuo daugiau vardų, nes jei į kolegą vėliau kreipsitės vardu, tai iš karto nuteiks nuoširdesniam bendravimui.

4. Įdėmiai klausykitės
Perprasti įmonės tvarką padeda tai, ką išgirsite, todėl pirmomis dienomis siurbkite informaciją lyg kempinė. Net ir pokalbiai virtuvėlėje ar rūkykloje gali suteikti naudingų žinių.

5. Nebijokite klausti
Kuo daugiau klausinėsite, tuo greičiau susirinksite reikalingos informacijos. Žinoma, lazdos perlenkti nereikėtų, nes kai jūsų klausimai ims trukdyti kolegoms dirbti, kažin, ar jie bus tuo patenkinti.

6. Įsitraukite į projektus
Tegul tai būna ir smulkmena - tarkim, nupirkti gėlių bendradarbiui, švenčiančiam gimtadienį. Pasisiūlykite su kuriuo nors kolega paėjėti iki parduotuvės kartu ir padėti išrinkti puokštę.

7. Bendraukite su visais
Komunikacija yra svarbi ne tik pirmąją darbo dieną. Juo labiau nebijokite pasiūlyti kolegoms savo pagalbos. Tai parodys pozityvų jūsų nusiteikimą ir draugiškumą. O su tokiais žmonėmis bendrauti visuomet smagiau.

8. Neįsivelkite į jokias apkalbas
Jūs esate naujas žmogus, tad stenkitės nereikšti savo nuomonės, jei kalba pasisuks apie kolegų santykių aiškinimąsi. Patikėkite, dalyvavimas tokioje diskusijoje jums naudos neduos. Priešingai - jau pačią pirmąją dieną galite įsitaisyti priešų.

9. Likite iki darbo pabaigos
Net jei ir darbus pabaigsite anksčiau, jokiu būdu nesugalvokite išeiti iš darbo anksčiau nei yra numatyta jūsų oficiali darbo pabaiga. Dar geriau, jei darbe užtruktumėte keliolika minučių ilgiau, taip įrodydami savo susidomėjimą nauju darbu.

10. Būkite optimistiškas
Pirmoji diena gali būti sunki ir sukelti abejonių, ar teisingą organizaciją pasirinkote. Pradžia visuomet nelengva. Todėl vykite niūrias mintis lauk. Po keletos dienų tikrai jausitės daug užtikrinčiau.

Šaltinis:http://manokarjera.cv.lt/Default4.aspx?ArticleID=93a4f0ca-d77c-4002-a5ed-27670361e13a#continue