Nuo ko pradėti

 

Prieš pradedant ieškoti praktikos vietos, labai svarbu tiksliai nustatyti savo interesų sritį, t. y. kuo norite būti? Kokios pareigos jus domina ir kokius praktinius įgūdžius norite įgyti? Identifikavus šiuos aspektus, galima pradėti praktikos vietos paiešką, tačiau nereikėtų pamiršti, jog šis paieškos procesas gali užtrukti.

Ieškant praktikos vietos labai svarbu išnaudoti visas galimybes ir būdus ją rasti. Pagrindiniai paieškos kanalai yra šie:

  1. Internetas;
  2. Spauda;
  3. Pažįstami, draugai;
  4. Įdarbinimo tarpininkavimo agentūros;

Internetas

Jei jau daugiau mažiau yra įsivaizduojama kokioje srityje ieškoma praktikos vieta ir kokioje maždaug kompanijoje, tuomet tikslingiausia būtų ieškoti informacijos jų internetiniuose puslapiuose. Labai dažnai pačios kompanijos reklamuoja internete atvirus konkursus ir kviečia susidomėjusius atsiųsti savo CV. Toks praktikos vietos paieškos būdas tik parodo, kad yra domimasi būtent jų kompanija.

Spauda

Ne visos bendrovės reklamuojasi internete ir ne visos turi interneto svetaines. Tokioms bendrovėms, kurių dauguma klientų ir darbuotojų yra iš vietos bendruomenės, laikraščiai yra pagrindinė darbuotojų paieškos priemonė, todėl, ieškant praktikos vietos, visada pravartu peržiūrėti ir skelbimus tiek nacionaliniuose, tiek regioniniuose Lietuvos laikraščiuose, priklausomai nuo to kuriame mieste yra ieškoma praktikos vieta.

Pažįstami, draugai

Taip jau yra, kad labai dažnai kompanijose, ieškant tiek darbuotojų, tiek praktikantų,  remiamasi pažįstamų rekomendacijomis. Tad, ieškant praktikos vietos, labai svarbu nebijoti skelbtis draugų ir pažįstamų rate.

Įdarbinimo tarpininkavimo agentūros

Lietuvoje nemažai veikia įdarbinimo tarpininkavimo agentūrų, kurios tarpininkauja tarp darbdavio ir potencialaus kandidato. Kai kurie darbdaviai darbuotojų paieškos procedūrą perleidžia  agentūroms, kurios pagal darbdavio nurodytus kriterijus atrenka labiausiai jų reikalavimus atitinkantį kandidatą. Šios agentūros apie laisvas darbo vietas skelbia tiek internetiniuose darbo skelbimų puslapiuose, tiek savo svetainėse. Norint, jog įdarbinimo agentūros padėtų Jums ieškant praktikos vietos, reikėtų į jas nuvykti ir užsiregistruoti.

Svarbu atminti, jog geriausi rezultatai pasiekiami tik tada, kai yra naudojami keli paieškos būdai!